Proč odmítáme nabízenou kolektivní smlouvu?

Do druhé poloviny roku 2017 vstupujeme bez kolektivní smlouvy vyššího stupně (KSVS). Vnímáme toto období jako něco takového. Dáváme signál, že je na čase přestat na sobě dříví štípat. Je čas se stát sebevědomými zaměstnanci.
Podpisem stávajících ustanovení kolektivní smlouvy bychom na dlouhá léta ztratili možnost stát se rovnocennými partnery pro zaměstnavatele. Deset let jsme jimi na sektorové úrovni byli. 

Číst více

Konstruktivní antimobbingové komunikační dovednosti

Jak čelit útokům mobbera a dosáhnout svých práv
Letos už potřetí zavítaly dámy z Mobbing Free Institutu (dále MFI) do Domu odborových svazů, aby se s odboráři podělily o své zkušenosti z oblasti pracovní šikany.
Závěrečný seminář měl tentokrát za cíl vyškolit odboráře tak, aby byli schopni poradit obětem šikany, jak účinně komunikovat s mobberem (šikanující osoba) a chránit tak nejen své pracovní místo, ale především psychické zdraví. Pokud se stanete obětí šikany, můžete se totiž dostat do stresové spirály, ze které pak už nemusí být úniku a škodlivé účinky mobbera si pak můžete nést i po zbytek života. Zařazení do společnosti a na pracovní trh pak může být v řadě případů obtížné, někdy zcela nemožné.

Číst více

Odboráři z celé země se sjeli do Prahy na mítink Konec levné práce

Přes tisíc odborářů zaplnilo sportovní halu Sparty

Už potřetí se v pražské libeňské hale Sparty v Kovanecké ulici konal manifestační mítink ČMKOS „Konec levné práce“. Na patnáct stovek odborářů z celého Česka a napříč svazy dorazilo, aby se mohli opět společně setkat, podebatovat, vyměnit si informace, a hlavně během mítinku zrekapitulovat výsledky kampaně „Konec levné práce“, která začala v roce 2015.
Hned zkraje při příchodu od metra Českomoravská byl vidět poutač Odborového svazu pracovníků peněžnictví a pojišťovnictví. U improvizovaného stánku jsme našim odborářům rozdávali slušivá modrá trička, která jsme nechali pro mítink vyrobit. Celkem se do triček s motivačním sloganem „S námi jste silnější“ obléklo 28 odborářů. Největší zastoupení měly Moderní odbory ČSOB.

Číst více