Placka Podporujeme stávkovou pohotovost

Vedení našeho odborového svazu nechalo vyrobit placky pro odboráře, kteří podporují stávkovou pohotovost proti vládnímu úspornému balíčku.


Dopis předsedkyně OSPPP základním organizacím


Vážené kolegyně, vážení kolegové,


jak jsme Vás již informovali, Českomoravská konfederace odborových svazů v pondělí 15. května vyhlásila stávkovou pohotovost. OSPPP jednoznačně stávkovou pohotovost podporuje.


Hlavními důvody jsou bezprecedentní dopady vládního „konsolidačního“ balíčku na zaměstnance, nespokojenost se současným způsobem správy země, nesouhlas s postupem ze strany vlády a nevedení dialogu se zástupci zaměstnanců i zaměstnavatelů. Náš cíl je zmírnit dopady balíčku na zaměstnance a jejich rodiny.


Věřím, že ve Vašich řadách jsou členové, kteří chtějí vyjádřit svou podporu. Proto jsme pro Vás nechali vyrobit kulaté placky se spínacím špendlíkem (součástí balení je i samostatný magnet) s textem „Podporujeme stávkovou pohotovost“. Distribuce započne v pátek 16. června 2023.


Oslovuji Vás předsedy podnikových a závodních výborů, aby předali placky těm členům, kteří si uvědomují, že už pouhým připnutím placky na klopu vyjádří svůj postoj.


Buďte kreativní, vytvářejte fotodokumentaci tak, aby bylo zřejmé, že jde o podporu členů konkrétní organizace. Pokud nám poskytnete Vaše nápadité příspěvky, využijeme je na sociálních sítích.


Bojujeme za spravedlivé ocenění naší práce.


Děkuji a těším se na Vaše příspěvky


Alena Chlapíková