OSPPP podporuje Ukrajince bojující za nezávislost, svobodu a demokracii!

Odborový svaz pracovníků peněžnictví a pojišťovnictví jednoznačně odsuzuje ruský útok na svrchované území Ukrajiny.

Prostřednictvím sociálních sítí sledujeme něco, co jsme doposud znali jen z učebnic a mysleli jsme si, že v 21 století toto už nikdo nezažijeme. Jsme zděšení tím, co se stalo. Připojujeme se k úsilí pomoci ukrajinskému národu. Podporujeme kroky českých i světových politických představitelů, kteří připravují silné reakce vůči agresi ruské armády.


Děkujeme všem za podporu, solidaritu, pomoc a vstřícnost.


Z dopisu od Olesie Briazgunove z Konfederace svobodných odborových svazů Ukrajiny (KVPU):


Včera jsem se evakuovala z Kyjeva se dvěma malými taškami do vesnice v západní oblasti a dva dny jsem nespala více než 3 hodiny.

(…)

Nedaleko mého kyjevského bytu 26. února ruská sabotážní a průzkumná skupina střílela na rodinu se třemi dětmi, jedno dítě bylo zabito. Dívka se jmenovala se Pauline a chodila do 4. třídy kyjevské základní školy.

Ruské střely zasáhly kyjevskou dětskou onkologickou nemocnici Okhmadyt, která je také nedaleko mého domova.

(…)

Mluvila jsem s přítelem z Ruska. Jejich propagandistická mašinérie šíří informace, že tyto zločiny byly spáchány ukrajinskou armádou, a mnoho Rusů tomu věří.

Ukrajinský lid vzdoruje, protože máme důstojnost a sílu solidarity. nyní jsou moji kolegové a vedení KVPU v Kyjevě, moji odboroví bratři a sestry z jiných měst bojují nebo jsou v přístřešcích.

Tohle je skutečná válka s válečnými zločiny.

Modlete se za Ukrajinu! Sláva Ukrajině!