Chlapíková Alena

Předsedkyně
mobil: 607 655 277
e-mail: chlapikova.alena@osppp.cz

Vzdělání a pracovní zkušenosti:
Vystudovala jsem Střední ekonomickou školu s maturitou v Břeclavi.
Mé první zaměstnání na 40 let byla Česká spořitelna. Zde jsem dostala pevné základy pro život. Využila jsem mnoha příležitostí vzdělávat se a možnosti profesně růst. Byla jsem aktivně součástí vývoje velké firmy, která dnes slaví velké úspěchy na bankovním trhu. Je mi ctí, že jsem mohla pracovat ve firmě, která posiluje rozvoj svého okolí. Pečuje o své zaměstnance, podporuje seniory, lidi s mentálním postižením a vede děti k finanční gramotnosti.
Pracovala jsem na mnoha pracovních pozicích, od přepážky až po manažerskou činnost ve které jsem setrvala 20 let. Od počátku jsem byla aktivní v základní odborové organizaci jako místopředsedkyně. Věnuji se organizování různých akcí, tak aby byly sportovně i relaxačně atraktivní pro mladé i dříve narozené. Mám radost z každého setkání s lidmi. Je to pro mě příležitost poznat se navzájem. Jsem přesvědčena, že pozitivní myšlení je polovina úspěchu. Podporuji charitativní činnost a pomoc těm, kteří jsou v nesnázích.

Záliby a koníčky:
V osobním životě jsem velký cestovatel po světě. Je to můj splněný sen, poznávat jiné kultury, mít kontakt s nepoznanou přírodou, pochopit odlišné zvyklosti, kultury, životní náhledy a celkovou toleranci.
Příroda je pro mě jedna velká energie. Turistika, pěstování květin a kaktusů je můj odpočinek.

Současnost:
V roce 2020 jsem byla zvolena do čela Odborového svazu pracovníků peněžnictví a pojišťovnictví.