Akce duben 2017

Turnaj ve squashi a na kolech po Třeboňsku


Deštivé počasí v pátek 7. dubna nabízelo sportovní vyžití snad jen pro ty nejzarytější milovníky pohybu. Nám, co jsme se zúčastnili turnajového klání ve squashi v jihoměstském SB Centru, to ale nevadilo. K dispozici jsme totiž měli celkem šest kurtů pro squashové zápolení.

A jelikož jsme se letos poprvé jako svaz zapojili jak herně, tak propagačně přímo na místě, dorazil jsem na turnaj dříve, abych stihl připravit náš roll-up se sloganem „Pro lepší pracovní podmínky“, rozmístit pár náborových letáků, samolepek a přihlášek. Náš malý „stánek“ budil hned při příchodu účastníků pozornost a projevovali o něj zájem. Největší pozornost ale samozřejmě poutala samotná hra. Hráči byli rozděleni do dvou kategorií: ti, co se se squashem teprve seznamují, a vedle nich otřelí profíci, kteří dokážou vybrat i nemožné. Já jsem nechtěl budit přílišnou pozornost a raději se přifařil k začátečníkům. A bylo mi tam dobře. Na vedlejších kurtech šlo totiž skutečně o život a souboj začátečníka s profíkem by mohl dopadnout katastrofálně. Během tříhodinového turnaje si všichni dostatečně zahráli a rozhýbali svá těla. Většina z nás stihla odehrát osm a více náročných utkání a na zpocených tvářích hráčů se po dohrání zápasů mísila radost i únava. Vyhrát mohl ale jen jeden a tím nejlepším se stal sympaťák Matěj Prihara. Na druhém místě skončil neméně sympatický Pavel Beran a třetí místo obsadil organizátor turnaje Honza Němec.

Pak byla ještě druhá kategorie, kategorie začátečníků, ale tam umístění raději komentovat nebudu, neboť když v něm sám nefigurujete jako vítěz, nemá ani smysl se o něm bavit.

Po skončení turnaje, kterého se zúčastnilo celkem patnáct borců a zároveň vůbec nejvíce odborářů v historii squashového turnaje spolku SOBSA, jsme ještě zašli dolů do restaurace na vyhlášení a na jedno zasloužené pivo. Jeden by nevěřil, jak po takovém ochmeleném půllitru stoupne zájem lidí o odbory. Rozdali jsme proto pár přihlášek a kdo ví, třeba se příští rok na akci opět shledáme a někteří, co si zahráli letos, se už budou hrdě hlásit k odborům jako aktivní členové.

Ondřej Švec, specialista pro komunikaci a marketing OSPPP
Foto: Jan Němec a Ondřej Švec

Vtz-turnaje-Matj-Prihara
Radost-z-vybojovaneho-vtzstv
Pi-squashi-je-do-mku-teba-podn-pratit
Organiztor-turnaje-Honza-Nmec-jde-do-boje
IMG3603
IMG3602
IMG3597
IMG3591
IMG3583
IMG3580

Jarní cyklovýlet po krásách Třeboňska

Je konec dubna a prší, že by psa nevyhnal. Cyklisté a pár pěších turistů se sjíždí do Tušti u Suchdola nad Lužnicí.Teplota se navíc blíží bodu mrazu. Všichni věří, že zítra bude líp. Na rozdíl od stavu české ekonomiky se tak druhý den ráno skutečně stává a všichni se probouzí do polojasného rána. To se musí zvěčnit, tomu by nikdo nevěřil, napadlo při snídani Ivetu. Většina účastníků chvíli poté tvoří první fotoskupinku, zatímco pár nedočkavců se už chystá polykat první kilometry. Krásná jarní jihočeská příroda a poloha penzionu Jezárko všechny vybízí k pohybu v přírodě.

Podle pečlivě připravených tras si v sobotu cyklisté společně vyrazili do Českých Velenic a Gmündu, v neděli pak na nejdelší výlet až do Nových Hradů. Pěšáci si volili trasy individuálně: Někdo kolem rozhledny u Gmündu, někdo pěšky z Třeboně do Majdaleny a z Nové Vsi nad Lužnicí zpět k penzionu. Hezké zážitky umocnila výborná polopenze včetně sobotního grilování a nedělního výběru domácích zákusků ke společnému večernímu posezení. V pondělí se většina z nás vypravila už jen na kratší výlety do okolí a poté všichni odjeli domů.
Myslím, že mohu za všechny napsat, že to bylo fajn. Díky Ivetě jsme si těch pár dnů moc užili.

Milan Karmazín, účastník zájezdu

IMG3351
IMG3345
IMG3339
IMG3328
IMG3326
IMG3323
IMG3322
IMG3312
IMG3310
IMG3308