Akce březen 2017

Do tělocvičny i do přírody

Březen byl na sportovní akce pestrý: nadšenci si zahráli badminton a vyrazili na běžky

Turnaj v badmintonu

První březnová neděle patřila milovníkům badmintonu. Vůbec nevadilo, že někteří pinkali do opeřeného míčku jen rekreačně anebo dokonce vůbec poprvé. Turnaj dvojic, pořádaný sdružením SOBSA, byl určený naprosto všem bez rozdílu. Spoustu zábavy a radosti z pohybu si užili jak školáci, tak zaměstnanci i lidé v penzi. Nejmladšímu hráči nebylo ani 12 let, zato tomu nejstaršímu hodně přes 70. Mezi startujícími byl i náš kolega Mirek Zajíc, který u nás pracuje jako svazový inspektor bezpečnosti práce. Tentokrát – společně se svou ženou – dohlížel na bezpečnost na kurtu. A dopadlo to dobře, všichni turnaj přežili ve zdraví. Zúčastnilo se ho 32 dvojic ve 4 kategoriích a byl to pohodový turnaj s urputnými boji a snaživými výkony. Zkrátka akční završení víkendu pro všechny vyznavače pohybu a dobré nálady. A ti nejlepší se mohli těšit na drobné ceny, které zajistil sponzor z ČSOB-Factoring, kterému tímto tradičně děkujeme.

tpci-2
plky-2
sme-2

Na běžkách po Jizerských horách

Ve dnech 18. až 19. března pořádala SOBSA akci Jizerky na běžkách nebo pěšky. Mezi účastníky byli odboráři z ČSOB, Komerční banky a České spořitelny. Předpověď počasí na sobotu nebyla nijak povzbudivá. Štěstí, alespoň v sobotu ráno, stálo při nás. Sněžilo! Z penzionu Slunečnice jsme se vydali na nádraží v Kořenově, odkud nás vlak zavezl do nástupního místa běžeckých tratí, tedy na nádraží v polských Jakuszycích. Počátek trasy byl ve znamení hustého sněžení, které se však, bohužel, postupně měnilo v déšť.
První úkryt před deštěm nabízela chata Orle, čehož někteří využili. I přes nepřízeň počasí jsme pokračovali dál. Jizeru jsme překonali po Karlovském mostě a pokračovali po Jizerské magistrále do známého střediska Jizerka. Tam byla plánovaná zastávka na občerstvení v restauraci Pyramida. Zdrželi jsme se déle v naději, že usušíme promoklé svršky. To se bohužel podařilo jen z části. Nezbývalo, než nastoupit zpáteční cestu. Vydali jsme se Jizerským údolím, vlevo od nás hučela Jizera, napájená deštěm a tajícím sněhem.
Do chaty Slunečnice jsme se všichni šťastně vrátili a nakonec se shodli, že se nám výlet líbil. Po dobré večeři jsme se podělili o svoje zážitky.
Nedělní ráno bylo slunečné. Jedna skupina nadšenců vyrazila s běžkami na jih od Slunečnice, směrem na Paseky nad Jizerou. Pěkné lyžování za slunečného počasí bylo jako za odměnu. Druhá skupina se vydala pěšky k nejmladší dřevěné rozhledně Jizerských hor – k Majáku Járy Cimrmana. Rozhledna byla postavena v letech 2011 až 2013 podle projektu Martina Rajniše, který mimo jiné navrhoval poštovnu na Sněžce. Na rozhlednu vede 115 schodů. Je postavena z borového dřeva a svým tvarem skutečně připomíná maják. Všichni účastníci akce se pak rozloučili s tím, že se těší na další akce SOBSA.

Božena Adamová, Iveta Jünglingová a Ondřej Švec

jizerky
jizerky-2
I-pes-nepze-poas-si-to-bekai-na-Jizerkch-uili