Akce únor 2017

Parádní lyžovačka na Vysočině

Sportujte se SOBSA

Jako každoročně zahájila SOBSA svůj program na Českomoravské vysočině. Vedoucí akce Jana Samková popsala její průběh následujícími slovy:
Do hotelu Horník v krásném prostředí Českomoravské vysočiny jezdíme už skoro jako domů. Vítají nás známé usměvavé tváře personálu, příjemné útulné pokojíky a letos konečně po dvou suchých letech i hromady sněhu všude kolem.
První večer, stejně jako každoročně, se protáhne dlouho směrem k půlnoci, máme si toho se známými tvářemi tolik co říci. Co se událo za předchozí rok, jak nám povyrostly děti, kde jsme byli na dovolené a jaké máme plány pro letošek.
V sobotu po vydatné snídani nastupujeme do stopy a jedeme známou trasu Fryšava, Samotín, v Samotíně občerstvení v hospůdce s poetickým názvem U Kolouška, dále směr Blatiny do pražírny kávy na vyhlášenou kávu a buchtu s povidly a samozřejmě na zpáteční cestě nemůžeme vynechat poslední zastavení v Kadově. Jsme celý den ve stopě, nikde žádné suché místo beze sněhu, bílé pláně všude kolem. Zažili jsme už kvalitnější sníh, do téhle stopy by se spíše hodily brusle, ale díky za sněhovou nadílku.
Po návratu nám přijde vhod uvolnění svalů – a opět další známá tvář, tak jako každoročně nás navštívil a namasíroval naše unavená těla pan masér Přibyl.
Druhý večer je o poznání kratší, a proto i ráno vyskočíme pružněji z našich pelíšků.
Kdo se dostatečně nenasytil běžkováním v sobotu, pokračuje a nastupuje znovu do stopy. Někteří dávají přednost pěší turistice a někteří nakládají sjezdové lyže a hurá směr známá sjezdovka na Harusově kopci. Letošní ročník se opět vydařil. Na shledanou příští rok, těšíme se na tebe, Vysočino.

Jana Samková, vedoucí akce
Rudolf Vaigl, výkonný tajemník

IMG2570
IMG2543
IMG2563
IMG2551