Zákon nezná prodej nájemní smlouvy

Dobrý den. Koupila jsem si od známého, majitele domu, nájemní smlouvu za 300 tisíc korun. Jedná se o nájem bytu na dobu neurčitou a s nízkým nájemným. Je to tak, že mě majitel nemůže z bytu vypovědět?

J. H., Pardubice

Dobrý den.
Nejdříve bych k prodeji nájemní smlouvy chtěla uvést, že se jedná o velký nešvar, bohužel v Česku velmi rozšířený, který s právními předpisy nemá vůbec nic společného. Bylo by zajímavé vidět tu kupní smlouvu na prodej nájemní smlouvy. Určitě žádná neexistuje a zřejmě nemáte ani potvrzení na to, že jste dala majiteli uvedenou sumu peněz za prodej nájemní smlouvy.
K tomu, abyste měla jistotu toho, že se nájemné nebude zvyšovat, muselo by to být v nájemní smlouvě uvedeno. To, že máte v nájemní smlouvě uvedeno, že se jedná o nájem bytu na dobu neurčitou, je sice hezké, ale ještě vám nezaručuje to, že vám pronajímatel nemůže dát výpověď z důvodů uvedených v občanském zákoníku (např., že byt potřebuje pro sebe nebo své nejbližší rodinné příslušníky nebo, že si neplníte řádně své povinnosti nájemce a další důvody k výpovědi).
Nechci vás strašit, třeba je váš známý, opravdu dobrý známý a zachová se slušně, ale ve velké většině takovýchto případů tomu tak není.