Podnikání v bytě

Bydlím v nájmu, můžu v bytě podnikat? Spíše než o podnikání, se jedná o to, že si přivydělávám opisováním textů.

L. M., Hodonín

Z ustanovení § 2255 odst. 2 občanského zákoníku vyplývá, že nájemce může v bytě i pracovat nebo podnikat. Musí však splňovat podmínky zákona, a to, že tato činnost nesmí způsobit zvýšené zatížení pro byt nebo dům, např. hluk, zápach, prach, apod. Vámi uvedená činnost plně vyhovuje podmínkám zákona.