Česká národní banka

Česká národní banka je centrální bankou České republiky.
Zároveň představuje orgán, který vykonává dohled nad finančním trhem v zemi. Je právnickou osobou veřejného práva se sídlem v Praze. Sedm regionálních zastoupení se nachází v Praze, Ústí nad Labem, Plzni, Českých Budějovicích, Hradci Králové, Brně a Ostravě. S vlastním majetkem, včetně devizových rezerv, hospodaří ČNB s odbornou péčí. Do její činnosti lze zasahovat pouze na základě zákona.

Číst více

Česká pojišťovna

Česká pojišťovna a.s. je univerzální pojišťovnou s dlouholetou a bohatou tradicí v životním i neživotním pojištění.
Spravuje téměř 9 milionů pojistných smluv a poskytuje jak individuální životní a neživotní pojištění, tak i pojištění pro malé, střední a velké klienty v oblasti průmyslových a podnikatelských rizik.Česká pojišťovna je součástí Generali CEE Holdingu B.V., který v České republice kromě České pojišťovny vlastní i Generali Pojišťovnu.

Číst více

Expobank

Tradiční česká banka, která má na tuzemském trhu své místo už od roku 1991.
Bance svým českým i mezinárodním klientům poskytuje ty nejlepší spořicí a investiční produkty svého druhu stejně tak jako nabízí rozsáhlou podporu v oblasti přeshraničních transakcí. Klientům korporátního, privátního a personálního bankovnictví navrhuje inteligentní finanční řešení na základě jejich potřeb.

Číst více

Modrá pyramida

Modrá pyramida stavební spořitelna, a. s., je bankovní společností podnikající na území České republiky.
Původně se profilovala jako společnost specializovaná na finanční produkty určené k financování bydlení (stavební spoření, úvěry ze stavebního spoření, překlenovací úvěry, hypoteční úvěry aj.), postupem času se však portfolio služeb rozšířilo a Modrá pyramida se z čistě stavební spořitelny stala univerzálním poskytovatelem finančních služeb a finančního poradenství včetně pojistných produktů a produktů investičních.

Číst více

UniCredit Bank

UniCredit Bank je silná evropská skupina s jednoduchým modelem komerčního bankovnictví.
Filozofie banky vychází z korporátního a investičního bankovnictví a poskytuje klientům unikátní obchodní síť v západní, střední a východní Evropě. Nabízí lokální znalosti i mezinárodní dosah. Doprovází a podporuje 25 milionů klientů po celém světě. Poskytuje jim bezkonkurenční přístup k jednotlivým bankám na 14 klíčových trzích i v dalších 18 zemích po celém světě.

Číst více

Česká podnikatelská pojišťovna

Česká podnikatelská pojišťovna je univerzální pojišťovnou, která nabízí svým klientům moderní produkty a komplexní pojistná řešení v oblasti životního i neživotního pojištění.
Na českém pojistném trhu působí od roku 1995. ČPP si udržuje tradičně silnou pozici v pojištění vozidel, zejména v povinném ručení. S více než milionem pojištěných vozidel je třetím největším poskytovatelem tohoto typu pojištění na českém trhu.

Číst více

Česká spořitelna

Finanční skupina České spořitelny je počtem 5 milionů klientů největší bankou na českém trhu.
Poskytuje služby drobným klientům, malým a středním podnikům, městům a obcím. Financuje také velké korporace a poskytuje služby v oblasti finančních trhů. Vydala 3,3 mil. platebních karet a provozuje nejširší síť v ČR (cca 1244 bankomatů). Přímé bankovnictví České spořitelny využívá téměř 1,2 mil. klientů.

Číst více

Komerční banka

Komerční banka, a.s. je bankovní instituce z většiny vlastněná finanční skupinou Société Générale.
Jedná se o akciovou společnost a její akcie jsou obchodovatelné na Pražské burze. V Česku obsluhuje přibližně 1,7 milionu zákazníků.

Číst více

ČSOB

Československá obchodní banka, a. s. je bankovní institucí působící na českém a slovenském trhu finančních služeb. Specializuje se na bankovní služby pro fyzické osoby a podnikatelské subjekty. Banka je dnes vlastněna belgickou bankou KBC spadající do finanční skupiny KBC Group N.V. Belgické bance patří 100 % akcií ČSOB.

Číst více