Znáte bonusy, které nabízí Oborová zdravotní pojišťovna?

Pokud jste (nebo třeba budete) klienty Oborové zdravotní pojišťovny, bylo by škoda nevyužít bonusy a benefity, které nabízí.

Projděme si je:

Kupony na dentální hygienu a preventivní aktivity startují v září
Od 1. září otevírá OZP opět možnost čerpání příspěvků prostřednictvím oblíbených kuponů. Ročně můžete jako klienti OZP tímto způsobem získat příspěvek až 6 000 Kč (na dentální hygienu až 2 000 Kč, na preventivní aktivity 500 Kč, na očkování 1 000 Kč, na očkování proti chřipce 500 Kč a na lázeňské procedury až 2 000 Kč), přičemž kupony na očkování a lázeňské procedury jsou otevřené celoročně, zatímco kupony na dentální hygienu, preventivní aktivity a chřipku jen v určitých obdobích. A září je měsícem, kdy se právě kupony na dentální hygienu a preventivní aktivity otevírají – čerpat je můžete od 1. do 30. 9. 2021

Dentální hygiena
Pravidelná dentální hygiena podstatným způsobem přispívá k prevenci zubního kazu. Jde o preventivní a léčebný proces, kterým se nejen odstraňují příčiny zánětu dásní, ale i parodontitidy. Dentální hygiena není proplácená z veřejného zdravotního pojištění, díky kuponům však na ni u OZP můžete čerpat příspěvek na polovinu výše účtenky a to až do výše 2 000 Kč za rok. Ideální je navštívit zubního hygienistu dvakrát ročně, a proto OZP rozdělila příspěvek na dvě období – v každém pololetí můžete získat v programech Dentální hygiena I a II příspěvek až 1 000 Kč. Příspěvek můžete využít na služby dentální hygieny – tedy např. na pískování, odstranění zubního kamene, kyretáž, profylaxe, depurace, fluoridace, rekalcifikace, či aplikace ochranných gelů/laků k ošetření krčků.

Preventivní aktivity
Pokud jste jej nevyužili v dubnu, můžete v září prostřednictvím Kuponu získat příspěvek i na vybrané preventivní aktivity, a to až do výše 500 Kč. Vybrat si můžete např. vitamíny a doplňky stravy, brýle a kontaktní čočky, fyzioterapii, dětské pohybové tábory a kroužky, či vyšetření zraku. Příspěvek na 500 Kč je také možné použít na proplacení účtenky za test na COVID-19.

Očkování
Kupony na očkování můžete využít hned dva. Jednak kdykoli v průběhu roku kupon na jakákoli očkování nehrazená z veřejného zdravotního pojištění ve výši a ž 1 000 Kč. Od října do prosince pak můžete navíc využít kupon na očkování proti chřipce ve výši až 500 Kč. OZP vám proplatí jak zakoupení očkovací látky, tak i aplikaci.

Lázeňské procedury
Příspěvek na lázeňské procedury je letošní novinkou. Díky tomuto kuponu můžete získat až 2 000 Kč na poloviční úhradu procedur, které v rámci minimálně víkendového pobytu absolvujete v českých lázeňských zařízeních. I tento kupon je otevřený po celý rok. V rámci kalendářního roku tak můžete využít všechny tyto tzv. „základní“ kupony, na každý kupon lze však podat pouze jednu žádost. Tzn. příspěvek lze využít pouze jednorázově bez ohledu na výši účtenky, v rámci 1 žádosti však můžete uplatnit více účtenek. Každý kupon má svá specifická pravidla čerpání, proto si je prosím před podáním žádosti bedlivě prostudujte
na webových stránkách OZP v sekci Benefity, kde zároveň najdete přehled všech benefitů, které jako pojištěnci OZP můžete čerpat. Nezapomeňte, že kromě těchto základních kuponů můžete v průběhu roku využít i kupony na preventivní vyšetření STOP rakovině a civilizačním onemocněním, a pokud máte nějaké specifické potřeby, můžete využít i speciální kupony: příspěvek pro onkologicky nemocné, příspěvek na nutriční poradenství pro vybrané chronicky nemocné klienty, příspěvek pro klienty s nízkobílkovinnou dietou nebo příspěvek pro děti s obezitou.

Veškeré výhody mohou klienti čerpat v podstatě odkudkoliv online prostřednictvím aplikace VITAKARTA

Projít si je můžete také s moderátorkou Lucií Borhyovou v magazínu BONUS